Elfde van de Elfde
We beginnen het seizoen goed!
De Kraonige Zwaone luiden carnaval feestelijk in op 11 november om 11.11 uur.
Zoals de traditie voorschrijft, trappen de Kraonige Zwaone uit Huissen ook dit jaar op 11 november om precies 11.11 uur het nieuwe carnavalsseizoen af.
Onder het motto ‘Same’ ❤️ Carnaval!’ belooft het weer een feestelijke start te worden. Voor de echte carnavalsliefhebbers is er geen twijfel mogelijk: op 11 november begint het carnavalsseizoen! S.H.C.G. De Kraonige Zwaone geeft ook dit jaar weer gehoor aan deze traditie. Achter de schermen zijn inmiddels al maandenlang de meer dan 200 medewerkers druk bezig om Huissen tijdens het komende carnavalsseizoen weer op de kaart te zetten, maar we beginnen met de 11 de van de 11 de.
Veel carnavalisten kijken dan ook reikhalzend uit naar de officiële opening op de Markt, waar de steken weer opgezet mogen worden. Het traditionele kanonschot van de Huissense Gilde, de ‘Gieterij’ van de Senaat en de aanwezigheid van vele carnavalisten uit Huissen, omliggende kernen en zelfs het carnavals‘buitenland’ maken de opening compleet. Samen met de bonte kleuren en de feestelijke muziekklanken van Krèk Wa’k Wou vormt dit het vertrouwde startschot van een nieuw seizoen vol feesten en gezelligheid.
Programma
De officiële openingsceremonie, onder leiding van Stadspresident Ruben van Ottele, begint rond 10.55 uur op de Markt, bij de Zwaon. Wie niets van deze feestelijke ochtend wil missen, is vanaf 09.45 uur welkom bij de Buitenpoort. Daar kunnen carnavalisten elkaar alvast ontmoeten, opwarmen en gezellig bijkletsen. Rond 10.44 uur vertrekt vervolgens een kleurrijke stoet richting de Markt. Onder begeleiding van Krèk Wa’k Wou trekt het gezelschap door het centrum van Huissen, klaar om gezamenlijk het carnavalsseizoen feestelijk te openen.
Op de Markt gaat het feest daarna volop verder! Met optredens, gezellige muziek en volop mogelijkheden om iets te eten en te drinken, is er alle gelegenheid om samen te genieten van de feestelijke start van het nieuwe carnavalsseizoen.
Na afloop van de officiële festiviteiten is iedereen bovendien van harte welkom om te “Deur-Elven” bij de verschillende Huissense horecagelegenheden.
Ook Prins Jos Träöter van de Dannenburcht, zijn Prinse’vrollie Maureen & Femke en Hofmaarschalk George van Dort zullen deze dag persoonlijk aanwezig zijn om ervoor te zorgen dat iedereen een fantastische start van het nieuwe carnavalsseizoen beleeft. Want één ding staat voorop: carnaval vier je samen!
Programma in het kort
| 09:45 | Verzamelen in De Buitenpoort voor koffie en thee |
| 10:44 | Stoet gaat door de kom van Huissen naar De Markt |
| 10:55 | Aankomst op De Markt |
| 11:11 | Officiële opening van het carnavalsseizoen op De Markt |
| - Startschot om 11:11 met het kanon door Gilden Huissen | |
| - Opzetten van de steek bij De Zwaon op de Markt | |
| - Het Huusses Volkslied | |
| 11:30 | Optredens, gezellige muziek en volop mogelijkheden om iets te eten en te drinken |
| 14:11 | Deur-Elven bij de verschillende Huissense horecagelegenheden. |



Veelgestelde vragen
Kan ik aansluiten om 10u bij de Buitenpoort?
Het staat iedereen vrij om om 10:00 uur bij de Buitenpoort te verzamelen. Je mag ook later aansluiten, bijvoorbeeld tijdens de stoet, op de Markt of in een van de café’s.
Waar heb ik allemaal een kaartje voor nodig?
Voor 11-11 heb je geen tickets nodig om ergens mee te vieren.
Kan ik overal betalen met dezelfde muntjes?
Nee, helaas. Elke horecagelegenheid werkt al dan niet met een eigen muntjessysteem, dat niet bij anderen ingewisseld kan worden.
Heeft u nog vragen?
Neem dan contact op met socials@dekraonigezwaone.nl of stuur een bericht naar de Kraonige Zwaone op Facebook of Instagram.